Správným uložením matrací dosáhnete ideálních ortopedických vlastností matrace a optimální vzdušnosti. Proto je třeba zvolit vhodnou podložku.

Pružinové matrace

Pružinové matrace je vhodné uložit na pevnou, odvrtanou desku nebo pevný či lamelový rošt, kde mezery nepřesáhnou 5 cm. Pružinové matrace jsou pevnou součástí postelí typu boxspring, proto se zde nazývají pružinovým jádrem.

Sendvičové a latexové matrace

Sendvičové a latexové matrace je vhodné uložit na hustší lamelový rošt s výkyvnými lamelami, který podpoří ortopedické vlastnosti matrace. V kombinaci s polohovatelným lamelovým roštem je zvýšena užitná hodnota matrace (např. při čtení, sledování televize…). Všechny typy matrací jsou vhodné pro manuálně polohovací rošty. Komfort lamelového roštu s motorovým ovládáním oceníte nejlépe na latexových, nebo pěnových matracích.

Atypické rozměry a na míru

Matrace dodáváme i v atypických rozměrech na míru dle přání zákazníka, samozřejmostí jsou i dvoulůžkové matrace. Latexové a sendvičové matrace v rozměru větším než 90×200 cm mohou mít konstrukční spoj jádra, který v žádném případě nemá vliv na ortopedické vlastnosti ani na komfort matrace a pohodlí uživatele.

Snímatelné potahy

Snímatelné potahy jsou konstruovány ze dvou odepínacích dílů tak, aby bylo možné vyprat pouze jeden díl a nepřetížit Vaši pračku. Tím pádem můžete matraci bez omezení používat díky zbývající polovině potahu. Potahy se perou do teploty 60° C, ale nelze je sušit v bubnové sušičce. Všechny potahy mají vysokou gramáž výplně, která podporuje luxusní vzhled matrace.

Abyste dosáhli ideálních ortopedických vlastností matrace, doporučujeme matraci pravidelně otáčet.

Více informací o kvalitních matracích značky Velda.

Archiv Matrací Holeček.